Opieka

Opieka nad osobami starszymi, często osobami chorymi, wymaga odpowiedniego doświadczenia, fachowej wiedzy i właściwego usposobienia. Dom seniora Erania jest odpowiedzią na realne potrzeby rodzin zmagających się z brakiem czasu i z brakiem umiejętności koniecznych, by sprawować całodobową opiekę nad swoimi bliskimi. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pensjonariuszy, zapewniając im poczucie godności i intymności, przy zachowaniu najwyższych standardów opieki.


Nasz obiekt jest całkowicie przystosowany do osób niepełnosprawnych, tzn. pozbawiony barier architektonicznych, wyposażony w antypoślizgowe podłogi, system przywoływania, uchwyty i poręcze oraz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Nasz zespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami starszymi i chorymi, którym wiele radości sprawia uśmiech na twarzy naszych podopiecznych.


 

Zakres opieki obejmuje:

  1. Opiekę i pielęgnację osób starszych i niepełnosprawnych
  2. Pielęgnację osób z demencją, chorobą Alzheimera i Parkinsona
  3. Opiekę nad pacjentami ze schorzeniami kardiologicznymi i nowotworami
  4. Opiekę nad pacjentami apalicznymi i upośledzonymi umysłowo
  5. Opiekę nad niedosłyszącymi i niedowidzącymi
  6. Opiekę nad pacjentami z cukrzycą
  7. Wszystkie rodzaje rehabilitacji wraz z hipoterapią

 

Opieka nad osobami dotkniętymi demencją

Demencja należy do najczęściej występujących dolegliwości u osób w podeszłym wieku i powoduje zanik pamięci, zdolności emocjonalnych, umysłowych i socjalnych. Dla cierpiących na demencję przygotowaliśmy odpowiednie warunki mieszkaniowe, a także rozmaite zajęcia indywidualne i grupowe. Nasza oferta skierowana do pacjentów z demencją starczą uwzględnia szczególne cechy tej choroby.

 

Ośrodek

 PanoramaNEW_Easy-Resize.com

Aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych mieszkańców i ich rodzin, nasz ośrodek został urządzony zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami obowiązującymi dla tego rodzaju placówek. Na terenie całego obiektu zainstalowany jest nowoczesny system przywoływania, wszystkie powierzchnie przystosowane są do poruszania się na wózku inwalidzkim, a pokoje i sale terapeutyczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Nasi pensjonariusze znajdą w Eranii takie udogodnienia, jak: antypoślizgowe podłogi, poręcze i uchwyty, pokoje do kąpieli ze specjalistyczną wanną, jak również bibliotekę i pomieszczenia wspólne wyposażone w sofy, sprzęt audio i wideo oraz rozmaite gry.

Dom seniora Erania dzieli się na dwie części: klasyczny dom opieki wraz z całodobową opieką pielęgniarską oraz samodzielną część mieszkalną dla osób niewymagających stałej opieki.

 

Pflegebereich

Do dyspozycji pensjonariuszy oddajemy pokoje jedno- i dwuosobowe. Każdy pokój posiada własną łazienkę.

Wyposażenie pokoju:

– łóżko medyczne bądź hotelowe (do wyboru)

– system przywoływania

– stolik nocny

– 2 krzesła

– stół

– 40 calowy telewizor

– komoda

– szafa

– kwiaty

Betreutes Wohnen

1. Wolnostojący domek z tarasem i ogrodem

Każdy domek posiada oddzielną kuchnię, łazienkę przystosowaną do osób niepełnosprawnych, pokój dzienny oraz sypialnię. W domku zainstalowany został system przywoływania.


2. Dwupokojowe mieszkanie

Każde mieszkanie posiada oddzielną sypialnię, pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz balkonem i łazienkę przystosowaną do osób niepełnosprawnych. W mieszkaniu znajduje się system przywoływania.


Rekreacje

Zu unserem Verständnis von einem angenehmen Wohnen gehört ein vielseitiges Freizeit- und Veranstaltungsangebot. Das Angebot ist sehr umfangreich und die Teilnahme erfolgt nach den persönlichen Möglichkeiten und Wünschen – es gibt kein Pflichtprogramm. Wichtig ist, dass unsere Bewohner keine Langeweile kennen. Unsere Freizeitangebote werden so gestaltet, dass jeder für sich etwas finden kann. Lebensqualität und Lebensfreude spielen bei Erania eine wichtige Rolle.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów przygotowaliśmy różnorodne zajęcia w ramach spędzania wolnego czasu. Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego pensjonariuszy jest niezwykle istotne dla ich aktywizacji i dobrego samopoczucia. Koordynowana przez nas terapia zajęciowa pozwala osobom starszym czuć się akceptowanym i dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Oferta spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Eranii jest dostosowana do ich możliwości fizycznych i chęci. Utrzymanie sprawności fizycznej poprzez zabawy ruchowe i spacery, pobudzanie zaradności i rozwijanie różnych zainteresowań poprzez zajęcia plastyczne i gry mają na celu zapobieganie nudzie i monotonii dnia codziennego oraz poprawę pamięci i koncentracji naszych mieszkańców. W związku z tym zwracamy szczególną uwagę na indywidualne cechy każdej osoby, takie jak wiek, zainteresowania czy stan psychiczny i fizyczny.

– różne aktywności kulturalne

– wspólne spacery i zajęcia na świeżym powietrzu (np. nordic walking)

– program spa i wellness, gimnastyka na basenie

– kameralna kawiarenka z bilardem

– wspólne grillowanie na świeżym powietrzu

– zajęcia indywidualne i wspólne gry z pacjentami leżącymi

– zajęcia ruchowe

– różnorodne kursy doskonalące, treningi pamięci

– prace plastyczne oraz wspólne gry i zabawy

– organizacja imprez okolicznościowych wraz z bliskimi

– wieczory filmowe, gitarowe i koncerty

– wspólne gotowanie i pieczenie

– terapia ze zwierzętami (psy, konie, rybki)

– ponad 50 kanałów telewizyjnych i dostęp do Internetu

– wspólne wycieczki do okolicznych miejscowości